Malé děti

Levné analogy Nurofena - seznam cen léků pro děti i dospělé

Pin
Send
Share
Send
Send


Nurofen (účinná látka - ibuprofen) je jedním z nejvýznamnějších představitelů nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), bez nichž si není těžké představit lékárničku průměrného člověka na ulici. A existují pro to dobré důvody: léky této třídy, včetně, samozřejmě, a nurofen, mají výrazné protizánětlivé, analgetické a antipyretické vlastnosti, které byly a budou stále žádány. Klíčovou charakteristikou nurofenu, která mu pomáhá realizovat jeho farmakologický potenciál, je schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů (mediátory zánětu, bolesti a hypertermické projevy). Při působení nurofenu se snižuje propustnost krevních cév, stimuluje se mikrocirkulace a energeticky náročný zánětlivý proces je zbaven biochemického „krmiva“. Anestetický účinek nurofenu je realizován prostřednictvím potlačení aktivity dalšího zákeřného prostředníka, který vyvolává bolest a zánět - bradykinin. Poskytování různorodého vlivu na všechny fáze zánětlivé reakce, vč. na svých exsudativních a proliferativních složkách je nurofen rychlým a účinným analgetikem, který zmírňuje opuch a zapomíná na ranní omezení pohybů u lidí s problematickými klouby.

Antipyretický účinek nurofenu je spojen s jeho účinkem na termoregulační centra diencefalonu.

Nurofen je dostupný ve formě tablet a gelu pro vnější použití. Tablety se užívají po jídle 3-4krát denně, vždy 200 mg. Pro přiblížení léčebného účinku je dvojnásobné zvýšení jednorázové dávky povoleno 3krát denně. Jedná se o maximální denní dávku, která se nedoporučuje překračovat. Časový interval mezi užitím léku by neměl být kratší než 6 hodin. Děti ve věku 6-12 let užívají maximálně 1 tabletu třikrát denně. Pokud po 2-3 dnech příznaky nemoci nezmizely, je nutné navštívit lékaře.

Gel Gel Nurofen se aplikuje následovně: 4-10 cm léku se vytlačuje na dlaň a opatrně se vtírá do kůže, dokud se zcela nevstřebá, po čemž se ruce důkladně promyjí. Na poraněný kožní gel by neměl být aplikován. Frekvence tohoto postupu je každé 4 hodiny, ale ne více než 4 krát denně. Pokud po 2 týdnech používání nurofenového gelu nebylo možné dosáhnout očekávaného účinku, je nutné se poradit s lékařem.

Složení, forma vydání a cena

Nurofen obsahuje jednu účinnou látku, ibuprofen. V prodeji najdete tablety, kapsle, gel, čípky a suspenzi. Cena za všechny tyto formuláře je následující:

  • gel 5% (50 g) - 170 rublů,
  • tablety 200 mg № 20 - 185 rublů.,
  • Ultracap 200 mg tobolky číslo 10 - 150 rublů.,
  • čípky 60 mg № 10 - 110 rub.,
  • 200 ml suspenze (pomeranč a jahoda) - 250 rublů.

Z prezentovaných cen je zřejmé, že nurofen je levný lék, a jak mnozí pacienti říkají, je to rozumná cena, ale i tento způsob někdy vyžaduje levnější výběr analogů.

Co pomáhá Nurofen

Nurofen bude užitečný pro následující příznaky:

  • bolest v kloubech a zádech,
  • bolest hlavy, včetně migrény,
  • menstruační bolest
  • svalová bolest (myalgie),
  • neuralgie,
  • kousání u dětí, doprovázené horečkou,
  • revmatické bolesti
  • horečné stavy u respiračních infekcí,
  • ostatní.

Kdy může být nurofen škodlivý?

Navzdory dobrému protizánětlivému a analgetickému účinku léčiva má působivý seznam kontraindikací následující:

  • problémy s trávicím traktem a střevy (přítomnost vředů a tendence erozivní),
  • nesnášenlivost aspirinu,
  • bronchiální astma,
  • nosní a sinusová polypóza v kombinaci s astmatickým stavem,
  • zvýšené hladiny draslíku v krvi
  • těžké poškození ledvin a jater,
  • srdeční selhání (dekompenzovaná forma),
  • do 6 let (u tablet) a 3 měsíce (u suspenzí a čípků),
  • třetí období těhotenství,
  • hemoragická diatéza,
  • koronární bypass (pooperační období),
  • ostatní.

Nežádoucí účinky

Negativní reakce jsou častější po 40 letech, kdy pacienti již mají „svazek“ nemocí. Obvykle krátkodobé léčebné postupy nepřinesou významné problémy, ale stále se vyskytují na pozadí nesprávného dávkování přípravku Nurofen, pokusme se je uvést na seznam:

  • alergické projevy až do anafylaktického šoku,
  • nástup příznaků podobných chřipce,
  • cyanóza kůže,
  • anémie a dalších krevních změn
  • slabost
  • krvácení z nosu,
  • podlitiny a krvácení neznámého původu,
  • bronchospasmus
  • Lyellův syndrom
  • rýma,
  • zvýšená tepová frekvence
  • edém hrtanu
  • průjem,
  • zvracení krve
  • ostatní.

Jistě prezentované projevy by měly pacienta upozornit. Je nutné neprodleně se poradit s lékařem, sdělit, jak se „nurofen“ během léčby choval sám, a vybrat si další, bezpečnější analogy.

Způsob použití

Nurofen má mnoho dávkových forem, takže jmenování bude pocházet přesně z toho, co je droga uvolněna. Věnujte pozornost dávce, věku a klinickému obrazu. Proto nemá smysl přepisovat přesné dávky z oficiálních pokynů.

Rodiče nejmenších pacientů by měli jasně vědět, že existuje dětský nurofen, který je prezentován ve formě čípků a suspenzí, a pouze v případě, že je nesnášenlivý, na jiné analogy.

Přesná dávka a frekvence podávání nabídne lékařiPrůběh léčby je zpravidla krátký, takže lékaři se snaží co nejvíce omezit další léky.

To se bohužel netýká závažných onemocnění kloubů, revmatismu a dalších patologií vyžadujících dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Analogy nurofen pro děti - což je lepší?

Rodiče se často zajímají o to, co mohou analogy dětí nahradit nurofen, protože nyní existuje mnoho navrhovaných antipyretických léků různého složení. Jsou všechny v bezpečí a ublížení dítěti?

Je nežádoucí používat analogy, které obsahují aspirin. (kyselina acetylsalicylová). Rizikem těchto prostředků je možnost výskytu Rayova syndromu, krvácení z nosu, "astmatu aspirinu", ulcerózních procesů gastrointestinálního traktu. Děti jsou na aspirin nejcitlivější. V pediatrii je proto aspirin zakázán až na 15 let.

Existuje také problém s analginem, zejména injekčním. V pediatrii je málo antipyretik pro intramuskulární podání. Analgin, podle mnoha lékařů, by měl být použit pouze po 12 letech, protože v mnoha zemích světa je obecně zakázáno.

Zkušenosti mnoha rodičů vám však pravděpodobně řeknou, že poměrně často to byla analgin, která eliminovala horečku, když ostatní prostředky nedokázaly pomoci.

Nejoblíbenější léky v pediatriinahrazení nurofenu, s přihlédnutím ke všem požadavkům WHO, zůstávají dva způsoby: ibuprofen a paracetamol.

Paracetamol je číslo jedna bezpečná lék na horečku u dětí, který se používá od narození. Toto prohlášení uznávají jak Světová zdravotnická organizace, tak Ministerstvo zdravotnictví Ruska.

  • Nevýhodou paracetamolu je, že teplota klesá jen o několik stupňů a v tomto stavu se udržuje asi tři hodiny. Proto mezi rodiči existuje názor na jeho neefektivnost.

Výběr analogů, je nutné zvážit klady a zápory, a snaží se vybrat nejvhodnější lék pro konkrétního pacienta.

Indikace pro použití

Co pomáhá dětem Nurofen? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

  1. Jako symptomatická léčba jako antipyretikum s akutními respiračními infekcemi (včetně chřipky), dětskými infekcemi, jinými infekčními a zánětlivými onemocněními a po očkovacími reakcemi, doprovázenými horečkou,
  2. Jako symptomatické anestetikum pro bolestivý syndrom nízké nebo střední intenzity, vč. bolest zubů, bolest hlavy, migréna, neuralgie, bolest ucha, bolest v krku, bolest podvrtnutí, bolest svalů, revmatická bolest, bolesti kloubů a jiné druhy bolesti.

Nurofen je určen pro symptomatickou léčbu, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňuje progresi onemocnění.

Návod k použití sirupu Nurofen Děti, dávkování

Sirup je určen speciálně pro děti, má příjemnou chuť a obvykle ho baví dítě. Objem se dávkuje pomocí speciálního dávkovače injekční stříkačky dodávaného s lékem.

Před použitím se suspenze důkladně protřepe.

Standardní jednorázové dávky sirupu dítěte Nurofen podle návodu k použití v závislosti na tělesné hmotnosti dítěte:

  • ve věku 3-6 měsíců, hmotnost nad 5 kg - 50 mg (2,5 ml), 3x denně.
  • věku od šesti měsíců do jednoho roku, hmotnosti 6-10 kg - 50 mg (2,5 ml), 3-4krát denně.
  • věk od 1 roku do 3 let, hmotnost 10-15 kg - 100 mg (5 ml), 3x denně.
  • věk 4-6 let, hmotnost 15-20 kg - 150 mg (7,5 ml), 3x denně.
  • Věk 7-9 let, hmotnost 20-30 kg - 200 mg (10 ml), 3x denně.
  • Věk 10-12 let, váha 30-40 kg - 300 mg (15 ml), 3x denně.

Nepřekračujte doporučené dávkování!

Nepoužívejte sirup jako antipyretikum déle než 3 dny jako anestetikum po dobu delší než 5 dnů. V případě potřeby by se další aplikace měla obrátit na lékaře.

Vedlejší účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Nurofen Children:

  • Trávicí systém - nevolnost s následným zvracením, bolest v břiše, s převažující lokalizací v jeho horních částech (epigastriální), průjem, erozivní a ulcerózní léze na sliznici struktur horního trávicího traktu, gastrointestinální krvácení.
  • Nervový systém - bolest hlavy, intermitentní závratě, nespavost, psychomotorická agitace.
  • Kardiovaskulární systém - zvýšený systémový krevní tlak (hypertenze), zvýšená srdeční frekvence (tachykardie).
  • Močový systém - porušení funkční aktivity ledvin, reaktivní zánět močového měchýře (cystitida).
  • Krevní systém a červená kostní dřeň - snižují počet červených krvinek (anémie), krevních destiček (trombocytopenie), leukocytů (leukopenie).
  • Alergické reakce - vyrážka na kůži, svědění, kopřivka (charakteristická vyrážka a otok kůže, připomínající kopřivy), angioedém Quincke (výrazný otok měkkých tkání s převládající lokalizací v obličeji a genitáliích), těžké nekrotické kožní léze (Lyellův syndrom) , Stevens-Johnson), bronchospasmus (alergické zúžení lumenu průdušek s rozvojem dušnosti), anafylaktický šok (závažná systémová alergická reakce, která je charakterizována výrazným poklesem systémové arteriální tlak a polyorganické selhání).

V případě nežádoucích účinků po podání suspenze musí být aplikace zastavena a poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Nurofen Children v následujících případech:

  • bronchiální astma, kopřivka, rýma, vyvolaná kyselinou acetylsalicylovou (salicyláty) nebo jinými NSAID,
  • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, aktivní gastrointestinální krvácení, zánětlivé onemocnění střev,
  • krevní onemocnění (pokles krevní srážlivosti, leukopenie, hemofilie),
  • závažnou poruchou funkce jater a / nebo ledvin, t
  • ztráty sluchu
  • potvrzená hypokalémie,
  • děti do 3 měsíců
  • přecitlivělost na ibuprofen, kyselinu acetylsalicylovou a další nesteroidní protizánětlivé léky, stejně jako na další složky léčiva.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou bolesti břicha, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, snížený krevní tlak, bradykardie, tachykardie.

Doporučený výplach žaludku (pouze do hodiny po požití), příjem aktivního uhlí, alkalické pití, nucená diuréza.

V případě potřeby proveďte symptomatickou léčbu.

Analogové Nurofen Děti, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete nahradit přípravek Nurofen sirup dětem analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití dítěte Nurofen, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách v Rusku: Nurofen pro děti suspenze 100 mg / 5 ml 100 ml jahoda - od 118 rublů, suspenze 150 ml. - od 180 rublů, podle 719 lékáren.

Doba použitelnosti suspenze je 3 roky od data výroby. Lék by měl být skladován v suchém, tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě vzduchu nejvýše + 25 ° C.

Zvláštní pokyny - lékové interakce

Nedoporučuje se současný příjem s kyselinou acetylsalicylovou a jinými NSAID.

Současným jmenováním ibuprofenu snižuje protizánětlivý a protidoštičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární insuficience po zahájení léčby ibuprofenem u pacientů, kteří dostávají malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako antiagregační činidlo).

Při současném užívání antikoagulancií a trombolytických léčiv (včetně alteplazy, streptokináza, urokináza) zvyšuje riziko krvácení.

V kombinaci s přípravkem Nurofen, cefamundol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plicamycin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie.

Kombinace cyklosporinu a zlata zvyšuje účinek ibuprofenu na syntézu prostaglandinů v ledvinách, což vede ke zvýšenému nefrotoxickému účinku.

Ibuprofen zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu a pravděpodobnost jeho hepatotoxických účinků.

Léky, které blokují tubulární sekreci, při současném užívání snižují vylučování a zvyšují plazmatickou koncentraci ibuprofenu.

Když se používají společně, induktory mikrosomální oxidace (včetně fenytoinu, ethanolu, barbiturátů, rifampicinu, fenylbutazonu, tricyklických antidepresiv) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko vzniku závažných hepatotoxických reakcí.

Inhibitory mikrosomální oxidace snižují riziko vzniku hepatotoxického účinku ibuprofenu.

V kombinaci kombinuje Nurofen hypotenzní aktivitu vazodilatátorů, natriuretický účinek furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Ibuprofen snižuje účinnost urikosurických léčiv, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, antiagregačních látek a fibrinolytik.

Posiluje vedlejší účinky mineralokortikoidů, kortikosteroidů, estrogenů, ethanolu (alkoholu).

Při společném použití zvyšuje hypoglykemický účinek perorálních antidiabetik (derivátů sulfonylmočoviny) a inzulínu.

Při užívání antacida a kolestiraminu současně snižují vstřebávání přípravku Nurofen.

Při kombinaci zvyšuje ibuprofen koncentraci digoxinu, lithných přípravků, methotrexátu v krvi.

Kofein zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu.

Ibuklin nebo nurofen - což je lepší?

Začněme s kompozicí. Na rozdíl od nurofenu obsahuje ibuklin dvě účinné látky: ibuprofen a paracetamol a první látku, kterou s nimi sdílí. Ibuklin patří do kombinovaných antipyretických analgetik.

Seznam indikací a kontraindikací u obou léčiv je poměrně dlouhý, proto se nedoporučuje srovnávat každou pozici zvlášť. Při výběru těchto prostředků je nutné vyloučit všechny možné kontraindikace.

Ibuklin je indikován až po dvanácti letech věku., Nurofen má dětskou podobu, která umožňuje léky doslova tři měsíce života. Proto je nurofen populárním lékem v pediatrii u kojenců, zejména při provádění očkování horečkou. Za tímto účelem má výrobce ve svém arzenálu pozastavení.

Obě léčiva vykazují analgetické, protizánětlivé a antipyretické vlastnosti. Nurofen a ibuklin mají vysoký stupeň toxicity, o čemž svědčí dlouhý seznam kontraindikací a vedlejších účinků, proto je doba jejich užívání omezena na krátké nebo symptomatické cykly.

Léčebný účinek ibuklinu je silnější, proto je omezen na použití v raném dětství.

Cena ibuklinu je levnější o 70 rublů, což je značné plus.

Nurofen nebo paracetamol - což je lepší?

Paracetamol patří do farmakologické skupiny anilidů. Léčivo obsahuje jednu účinnou látku - paracetamol, která vykazuje analgetické a antipyretické vlastnosti.

Od roku 2000 byl paracetamol vyloučen ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv v důsledku slabé protizánětlivé aktivity. Nurofen k těmto fondům patří dodnes.

Indikace pro použití v paracetamolu jsou nižší než u nurofenu, jsou následující:

  • horečka s chřipkou a ARVI,
  • bolest hlavy, svalová, zubní, neurologická a traumatická bolest,
  • menstruační bolest.

Seznam kontraindikací a vedlejších účinků je také kratší, protože Droga má menší toxicitu a to je její výhoda oproti Nurofenu.

K odstranění tepla je paracetamol používán od prvních dnů života dětí, ne dříve než tři měsíce.. Síla terapeutického účinku paracetamolu je horší než nurofen. Nemá slušné protizánětlivé vlastnosti, slabě snižuje teplotu a bolest.

Volba jednoho z těchto prostředků závisí na klinickém obrazu onemocnění a věku pacientů.

Cena všech forem paracetamolu je mnohem levnější než cena nurofenu, což činí lék dostupným pro širokou populaci.

Nurofen nebo Panadol - což je lepší?

Panadol je strukturní analog paracetamolu, takže nemá smysl porovnávat nurofen s panadolem. Jediné, co je třeba poznamenat v návodu k použití přípravku Panadol ve formě suspenze, jsou doporučení týkající se užívání léčiva ve věku od tří měsíců.

Cena panadolu je několikrát menší než nurofen.

Ibuprofen nebo nurofen - což je lepší?

Přípravky jsou strukturní analogy, tj. jejich účinná látka je identická. Rozdíl je v dávkových formách a dávkách. Ve svém arzenálu má nurofen rozšířenou formu - nurofen retard a kombinovaný agent - nurofen plus, doplněný kodeinem.

Hlavním výrobcem nurofenu je Velká Británie, ibuprofen je Rusko. Není divu, že cena domácí drogy je nižší, protože Šetřete peníze za dopravu a celní postupy.

Drahé strukturní analogy jsou značně propagovanými značkami. Jak často musí pacienti přeplatit za znak a krásnou krabici, a nakonec, na policích lékáren, domácí protějšek často číhá, není horší ve svém terapeutickém účinku.

I přes lacinost ibuprofenu někteří pacienti stále získávají nurofen, věříce, že dovážené drogy jsou vyráběny kvalitativněji v souladu se všemi normami technologického procesu.

Což je lepší zvolit si prostředky - lékař vám řekne, zda ibuprofen nebo nurofen. Hlavní věc - vybrat správnou formu a dávku individuálně. Proto byste neměli měnit nurofen na ibuprofen sami, protože existuje větší pravděpodobnost zmatení dávek.

Cefecone D nebo Nurofen - což je lepší?

Složení léčiv je odlišné. Tsefekon D - majitel paracetamolu, nurofenu - ibuprofenu. Cefekon je dostupný pouze v čípcích, lék nemá jiné formy. Tsefekon nevykazuje protizánětlivou aktivitu, zatímco stejně jako u nurofenů je vysoký.

Terapeutický účinek nurofenu překračuje cefekon. Působí rychleji a déle (až 8 hodin). Indikace pro léky jsou podobné, ale nurofen má různorodější seznam patologií, pro které bude nutné.

Porovnáním dávek jsou pozorovány rozdíly, takže výběr dávek pro oba léky provádí pouze lékař.

Výrobce Nurofen je Spojené království, cefecone je Rusko. Proto, nízká cena cefecone, to je významně méně než to nurofen.

Obvykle, když je cefekon D neúčinný, podává se nurofen. Náprava je dána několik hodin po použití svíček tsefekon D.

Výhodou cefecone je, že svíčky lze používat od prvního měsíce života dítěte.a nurofen se doporučuje pouze od tří měsíců. Výhodou nurofen - přítomnost protizánětlivé akce, takže lék je často předepsán k odstranění bolesti.

Co je lepší zvolit, je na lékaři, zejména pokud tuto nejmenší pacienti potřebují tuto léčbu.

Doporučujeme čtení - jak zacházet s bolestmi v krku u dítěte.

Závěr

Nesteroidní protizánětlivé léky, jako nurofen, mají významný terapeutický účinek. Reklama v televizi nutí mnoho pacientů, aby tyto drogy užívali bez konzultace s lékařem, což je nepřijatelné.

Nurofen a jeho analogy mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, proto překročení dávek a prodloužené užívání těchto látek přispívá k nástupu dalších nebezpečných patologií.

Nezapomeňte, že použití analogů nurofenu zpravidla nevede k nežádoucím reakcím. Proto je konzultace s lékařem o užívání drog prostě nezbytná, protože je těžké pochopit všechny složitosti lékařských znalostí. Vyberte si nástroj jen proto, že je levnější, není obezřetný. Pouze přísné dodržování pokynů a zkušeností lékaře vyřeší všechny problémy s léčbou a v případě potřeby i výběr analogů. Požehnej vám!

Třídit

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

REKITT BENKIZER HELSKER

Jak najít levný ekvivalent drahé medicíny?

K nalezení levného analoga léku, generika nebo synonyma doporučujeme především věnovat pozornost kompozici, a to stejným léčivým látkám a indikacím pro použití. Aktivní složky léčiva jsou stejné a budou indikovat, že léčivo je synonymem léčiva, které je farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, self-léčba může poškodit vaše zdraví, takže vždy konzultujte s lékařem před použitím jakéhokoli léku.

Nurofen instrukce

Forma dávkování

Složení
Ibuprofen 400MG, pomocné ostrovy: makrogol, hydroxid hořečnatý, voda, želatina, sorbitol 76% roztok, barvivo

Farmakologický účinek
NIPA. Má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Neomezeně blokuje COX-1 a COX-2. Mechanismus účinku ibuprofenu je způsoben inhibicí syntézy prostaglandinů - mediátorů bolesti, zánětu a hypertermické reakce.

Vedlejší účinky

Na straně zažívacího ústrojí: NPVS-gastropatie (bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu, průjem, nadýmání, zácpa, možná - zvýšená aktivita jaterních transamináz, vzácně - erozivní a ulcerózní léze sliznice gastrointestinálního traktu, které jsou v některých případech komplikované) perforace a krvácení), podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, aftózní stomatitida, pankreatitida, hepatitida

Na straně centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita, podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, vzácně - aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními onemocněními).

Protože kardiovaskulární systém: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Na straně močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida, možná snížení CC, zvýšení koncentrace kreatininu v séru.

Na straně smyslů: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus, toxická léze zrakového nervu, rozmazané vidění nebo diplopie, suchost a podráždění očí, otoky spojivek a víčka (alergický původ), skotom.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, bronchospasmus.

Z hemopoetického systému: anémie (včetně hemolytických a aplastických), trombocytopenie, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie, případně zvýšení doby krvácení, snížení hematokritu nebo hemoglobinu

Alergické reakce: kožní vyrážka (typicky erytematózní nebo kopřivka), svědění, angioedém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, zúžení průdušek nebo dušnost, horečka, erythema multiforme (včetně Stevens-Johnsonův syndrom), toxická epidermální nekrolýza ( Lyellův syndrom), eosinofilie, alergická rýma.

Jiné: zvýšené pocení, může snížit koncentraci glukózy v krvi.

Při užívání léku po dobu 2-3 dnů jsou nežádoucí účinky velmi vzácné.

Prodejní funkce
Over-the-counter

Zvláštní podmínky
Léčba léčivem by měla být prováděna v minimální účinné dávce, v nejkratším možném čase.

Pacient musí být informován o tom, že při výskytu nežádoucích účinků by měl být lék zastaven a měl by být konzultován s lékařem. Během léčby se nedoporučuje používat ethanol.

Řízení laboratorních parametrů

Při dlouhodobé léčbě je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin. Pokud se objeví příznaky gastropatie, je pozorně sledováno, včetně esophagogastroduodenoscopy, kompletní krevní obraz (hemoglobin test), fekální okultní krevní test.

Pokud je to nutné, stanovte 17-ketosteroidové léčivo, které má být zrušeno 48 hodin před studií.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Pacienti by se měli zdržet všech činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a vysokorychlostní psychomotorické reakce.

Předávkování

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, snížený krevní tlak, bradykardie, tachykardie, fibrilace síní, zástava dýchání.

Léčba: výplach žaludku (pouze za hodinu po požití), aktivní uhlí, alkalické pití, nucená diuréza, v případě potřeby se provádí symptomatická léčba.
Indikace

  • bolesti hlavy a bolesti zubů
  • migréna,
  • algomenorrhea,
  • neuralgie,
  • bolesti zad
  • myalgie
  • revmatické bolesti
  • Horečka s ARVI

Kontraindikace

  • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi (včetně žaludečních vředů a dvanáctníkových vředů, Crohnova choroba, UC),
  • hemofilie, stav hypokoagulace, hemoragická diatéza,
  • období po operaci bypassu koronárních tepen,
  • gastrointestinální krvácení a intrakraniální krvácení,
  • závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater,
  • těžké renální selhání, potvrzená hyperkalemie, t
  • těhotenství
  • děti do 12 let
  • přecitlivělost na složky léčiva,
  • Přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID v anamnéze: včetně indikace záchvatů bronchiální obstrukce, rýmy, kopřivky po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného NSAID, úplného nebo neúplného syndromu nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové (rinosinusitida, kopřivka, polypy nosní sliznice, bronchiální astma).

Léčivo je předepisováno s opatrností u starších pacientů, pacientů se srdečním selháním, arteriální hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, cerebrovaskulárními onemocněními, dyslipidemií / hyperlipidemií, diabetes mellitus, onemocněním periferních tepen, kuřáky, s častým užíváním alkoholu, s cirhózou jater s portální hypertenzí, s QC

Indikace a kontraindikace

Lék je předepsán v následujících případech:

  • Různé bolesti,
  • Algomenorrhea,
  • Neuralgia, lumbago,
  • Revmatismus, myalgie,
  • Infekční onemocnění.

Nurofen je zakázán užívat s patologií žaludku a střev, individuální intolerancí, hemoragickou diatézou.

Analogy a náklady

Před výběrem analogu se poraďte se svým lékařem. Navzdory skutečnosti, že lék může být levnější, analogy Nurofenu nejsou vždy vytvářeny na stejné účinné látce, proto se od nich mohou kontraindikace vážně lišit.

Seznam analogů přípravku Nurofen s cenami:

  • Ibuprofen - od 19 do 98 rublů za balení, ruský ekvivalent,
  • Moment - od 77 do 145 rublů, německý ekvivalent,
  • Maxicold - od 145 do 212 rublů, ruský ekvivalent,
  • Ibuklin - od 97 do 146 rublů, indický protějšek,
  • Cefecone D - od 49 do 77 rublů, ruský ekvivalent.

Náklady na Nurofen v lékárnách se pohybují od 117 do 230 rublů.

Při výběru Ibuprofenu nebo Nurofenu se často rozhodnou ve prospěch prvního, protože vždy stojí o něco méně, ale má stejnou účinnost.

Kontraindikace

Je zakázáno v případě ulcerózní kolitidy a dalších ulcerózních patologií trávicího traktu, hemofilie, leukopenie, zvýšeného krevního tlaku, nedostatečné funkce srdce.

Nepoužívat při kojení, stejně jako děti do 12 let.

Nežádoucí reakce

V některých případech může způsobit pálení žáhy, nevolnost, nepohodlí v žaludku, nadýmání. Mohou se vyvinout takové nežádoucí účinky jako alergické kožní vyrážky, migrény, letargie a zvýšený krevní tlak.

Způsob použití

Přijměte po jídle. Dospělí - ne více než 2,4 g denně, rozděleni do několika dávek. Při průměrném syndromu bolesti se dávka sníží na polovinu. U dětí mladších dvanácti let se maximální denní dávka vypočítá jako 20 mg / kg tělesné hmotnosti během několika dávek denně. Maximální dávka pro děti od 12 let - 1 rok.

Analog Nurofen v tabletách s koncentrací ibuprofenu v každé tabletě 0,4 g. Povoleno pro děti od 6 let s tělesnou hmotností dvaceti kilogramů.

Kdo je lék

Přijato pro bolest různého původu, stejně jako pro odstranění příznaků virových infekcí a chřipky.

Kontraindikace

Je zakázáno používat Mig v případě přecitlivělosti na ibuprofen, intoleranci na nehormonální protizánětlivé léky nebo aspirin. Není předepsán pacientům s ulcerózním onemocněním trávicího ústrojí, zánětlivými střevními patologiemi, těžkými poruchami jater a ledvin.

Zákaz závažného srdečního selhání a v posledním trimestru těhotenství. Použití v prvních dvou trimestrech pouze podle pokynů lékaře. Neužívejte děti do šesti let.

Užívání drog

Obsah sáčku se rozpustí v horké vodě a spotřebuje v rozpuštěné formě. Dospělí - 1 sáček každých pět hodin, maximálně 4 sáčky denně. Děti od 12 let - jeden sáček po dobu šesti hodin, ne více než 3 sáčky denně.

Léčivo je založeno na ibuprofenu a paracetamolu s koncentracemi 0,4 a 0,325 g. Tam je forma Ibuklin Junior, který může být používán jako analogický dětský Nurofen. Ve formě léku pro dítě se koncentrace účinných látek snižuje čtyřikrát.

Analogy ve formě mastí

Nurofen ve formě gelu se používá k odstranění hyperémie a bolesti v kloubech, svalech, výronech, svalech, zlomeninách. Na ruském trhu s drogami lze nalézt levnější analogy Nurofen pro místní použití. Náhradní masti Nurofen doporučujeme vyzvednout u svého lékaře.

Synonyma Nurofen ve formě gelu:

  • Ketoprofen - ruský levnější analog s protizánětlivým a analgetickým účinkem, podle recenzí - méně účinný než Nurofen,
  • Ibuprofen-verte - ruský analog Nurofenu na bázi ibuprofenu s koncentrací účinné látky 5%, t
  • Ibuprofen - další ruský analog se stejnou účinnou látkou jako v Nurofenu, protože mají stejné pokyny,
  • Je dlouhá - cizí analog Nurofen s protizánětlivým a analgetickým účinkem,
  • Flexen - Podle recenzí, nejúčinnější analog Nururen, nicméně, pokud jde o náklady, je jen o něco levnější.

Při výběru analogů Nurofen v jakékoliv dávkové formě se poraďte se svým lékařem, abyste předešli nežádoucím reakcím a zhoršili průběh onemocnění.

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/nurofen
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=ea36b816-80ee-4545-91a0-e65253aa27a3&t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

"Nurofen": popis léku

Zvýšená tělesná teplota - přirozená reakce lidského těla, zaměřená na aktivaci imunitního systému. Tím je zahájen proces výroby interferonů a kontrola patogenů. Antipyretika - antipyretika - pomáhají snižovat vysoké teploty na normální úroveň. Ve většině případů odborníci nedoporučují tyto léky používat, pokud hodnoty na teploměru nepřesahují 38,5 stupně. Mohou však existovat výjimky.

"Nurofen" je léčivo patřící do kategorie nesteroidních protizánětlivých léčiv a užívané jako symptomatická látka při léčbě patologií doprovázených horečkou a bolestí. Lék pomáhá rychle řešit nepříjemné symptomy a nezpůsobuje vedlejší účinky při respektování dávkování a doporučení ohledně délky užívání. Bez jmenování specializovaného návodu „Nurofen“ se však doporučuje nepoužívat.

Hlavní účinnou látkou s antipyretickými a analgetickými vlastnostmi je ibuprofen. Složka je derivát kyseliny fenylpropionové a může potlačovat tvorbu prostaglandinů. Ty jsou zodpovědné za zánětlivou odezvu těla.

Je Nurofen antibiotikum nebo ne? Lék neobsahuje antibakteriální složky, a proto nepatří do této kategorie léčiv. Zároveň je často předepisován v kombinaci s léky, které inhibují životně důležitou aktivitu patogenů.

Jako pomocné složky se používají látky, jako je maltitolový sirup, glycerol, chlorid sodný, kyselina citrónová, polysorbát 80, citrát sodný, koloidní anhydrid křemíku, sacharóza, makrogol 6000, sodná sůl kroxometalózy, oxid titaničitý.

Formulář vydání

Lék se vyrábí ve formě sirupu, suspenze, tablet, kapslí, čípků a gelu pro vnější použití. Tato rozmanitost vám umožní vybrat si nejvhodnější formu léku pro léčbu. Například děti "Nurofen" - teplota sirupu bude vyhovovat dětem od tří měsíců. Lék má příjemnou pomerančovou nebo jahodovou příchuť, kterou dítě jistě rád. 5 miligramů léčiva obsahuje 100 nebo 200 miligramů ibuprofenu. Dávka se volí v závislosti na věku dítěte.

Nejmenším pacientům jsou často předepisovány antipyretické čípky Nurofen. Sirup nebo svíčky - což je v tomto případě lepší? Mnoho rodičů tvrdí, že svíčky začínají působit rychleji než jiné formy léku a nezpůsobují alergické reakce, protože neobsahují žádné příchutě a příchutě. Kromě toho mohou být děti velmi obtížné dát sirup a čípky jsou jediným způsobem, jak rychle snížit vysokou teplotu.

Pro děti od 6 let a dospělé předepsané tablety "Nurofen", které obsahují 200 mg účinné látky. Zvýšená dávka (400 mg) účinné složky jsou kapsle označené "Forte" a "Ultracap".

Kdy vzít?

Droga "Nurofen" označení pro jmenování má stejné, bez ohledu na formu propuštění. Hlavním cílem léčiva je snížení vysoké teploty a zmírnění bolesti. Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

  • s ARVI a chřipkou,
  • bolesti zubů a bolesti hlavy
  • migréna,
  • bolesti zad na pozadí ischias, neuralgie,
  • onemocnění horních cest dýchacích, doprovázená horečkou, horečkou,
  • revmatoidní artritida, revmatismus, spondyloartritida, bursitida,
  • dna
  • syndrom těžké bolesti na pozadí jakéhokoli etiologického poškození,
  • bolestivá menstruace.

Co nahradit "Nurofen"?

Farmaceutičtí výrobci nabízejí různé léky s antipyretickými a analgetickými vlastnostmi. Analogy "Nurofena", které mají složení stejné účinné látky, se nazývají synonyma. Mezi takové léky patří Ibuprofen, Bofen, Ibuprom, Ibufen, Dolgit, Deep Relief, Northafen, Advil. Je třeba mít na paměti, že nesteroidní protizánětlivé léky mají kontraindikace a mohou způsobit nežádoucí účinky.

Také populární jsou léky na bázi nimesulidu: Nise, Nimesil, Nimulid, Nimesulide. Nejčastěji jsou předepisovány pro dospělé pacienty, protože látka patří také do skupiny NSAID a má dlouhý seznam vedlejších účinků.

Mezi bezpečnější léky patří antipyretika první generace:

Léky na bázi paracetamolu mohou být použity v pediatrické praxi k léčbě dětí od prvních dnů života.

"Panadol" nebo "Nurofen"?

Co lepší pomoc snížit teplotu - "Panadol" nebo "Nurofen"? Obě léčiva jsou dostupná ve formě čípků, suspenzí a tablet. Ve složení účinné látky "Panadol" je však paracetamol - antipyretikum ze skupiny anilidů. Podle recenzí má látka méně výrazný antipyretický účinek. Panadol se na rozdíl od léčiv na bázi ibuprofenu musí užívat každé 4 hodiny. Lék začne působit během 1-1,5 hodiny po požití.

Analogy "Nurofen" na bázi paracetamolu jsou považovány za nejbezpečnější, protože nemají negativní vliv na trávicí trakt a nervový systém.

Cena léku závisí na formě uvolnění. Suspenze obsahující 120 mg paracetamolu v 5 ml bude stát 90-110 rublů na 100 ml lahvičku. Ve formě čípků se cena léku pohybuje mezi 70-90 rublů. Rozpustné tablety (500 mg paracetamolu) lze zakoupit v lékárnách na 50-70 rublů.

Kdy pomůže Panadol?

Antipyretické činidlo "Panadol" má slabý protizánětlivý účinek a nemá žádný vliv na syntézu prostaglandinů. To je předepsáno pro horečku na pozadí chřipky, studené a infekční patologie. V případech silné bolesti, je lepší použít lék "Nurofen".

Návod k použití naznačuje, že "Panadol" je schopen vyrovnat se s horečkou a bolestí na pozadí kousání u dětí. Lék pomáhá některým pacientům s bolestmi hlavy a migrénami, neuralgií, algomenorrhea.

Je "niz" efektivní?

Když se rozhodnete léčit "Nise" nebo "Nurofen", mnozí se zastaví u první drogy. Jaký je jeho rys? Především v účinné látce, která má silný analgetický a antipyretický účinek. Nimesulid patří k nesteroidním protizánětlivým léčivům nové generace, ovlivňuje tvorbu prostaglandinů a zastavuje zánětlivý proces, aniž by způsoboval závažné nežádoucí účinky. Průměrná cena léku je 190 rublů.

"Nise" vyrobené ve formě tablet, suspenzí a gelů pro místní použití. Nejčastěji se lék doporučuje k léčbě bolestí kloubů, myalgie, radiculitidy, syndromu posttraumatické bolesti, zánětu šlach, lumbago, osteochondrózy. Účinný lék bude s těžkou bolestí zubů, bolestí hlavy.

Poměrně často je lék předepisován při nachlazení a infekčních onemocněních, doprovázených horečkou a horečkou. K úlevě dochází během 20 minut po aplikaci léku.

Funkce aplikace

Analogy "Nurofen" na základě nimesulidu mohou předepisovat pacientům starším než 2 měsíce ve formě suspenze určené ke snížení teploty. Současně, někteří lékaři důrazně nedoporučují používat tento lék vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků. Dít dítěti "Nise" nebo jiným podobným lékům by mělo být pouze v případech, kdy léky paracetamol a ibuprofen nemají správný terapeutický účinek.

Mezi časté nežádoucí účinky, které se vyskytnou po užití nimesulidu, mohou být alergické kožní reakce, angioedém, nevolnost, zvracení, ospalost, bolest břicha, hypertenze, bronchospasmus, dušnost.

Nepředepisujte lék na ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, těžké selhání ledvin nebo jater, sklon ke krvácení, těhotenství a kojení.

"Ibuprofen" nebo "Nurofen"?

Léky na bázi ibuprofenu se staly nejoblíbenějšími mezi lékaři a pacienty díky jejich rychlému a dlouhodobému účinku. Tablety pomáhají vyrovnat se s bolestí způsobenou patologií pohybového aparátu, onemocněními horních cest dýchacích, vysokou horečkou, migrénou. Většina pacientů preferuje nákup inzerovaných dovážených drog, zatímco domácí farmaceutické společnosti nabízejí levné analogy Nurofen.

Jednou z nejdražších cenových politik je Ibuprofen. Náklady na lék v tabletách (50 kusů) je 35-50 rublů. Odpružení určené pro děti lze zakoupit za 90-110 rublů. Lék je také dostupný ve formě rektálních čípků (asi 70 rublů) a gelu pro externí použití (náklady se pohybují od 50-70 rublů na zkumavku).

Podle většiny recenzí je Nurofen stále považován za nejefektivnější. Indikace pro jmenování a aktivní látky domácích nízkonákladových protějšků jsou stejné jako původní léky. Často se však zaznamenávají případy vedlejších účinků, jako je bolest hlavy, nevolnost, nespavost a alergické reakce. Tyto jevy se někdy vyskytují na pozadí předávkování účinnou látkou.

Je třeba mít na paměti, že léky na bázi ibuprofenu neovlivňují příčinu onemocnění a pomáhají pouze snížit závažnost symptomů zánětlivého procesu. Analogy "Nurofen" jsou vybírány v závislosti na věkové kategorii pacienta a charakteristikách patologie.

Při výběru léku na snížení teploty a odstranění syndromu bolesti je lepší se poradit s lékařem.

Pin
Send
Share
Send
Send